Na šoli počastili državnega prvaka

V četrtek, 6.6. 2013 smo Aljoši, državnemu prvaku v teku na 60 m, pripravili svečani sprejem.

Ravnateljica, učiteljski zbor in učenci predmetne stopnje smo se mu s kratkim športno-kulturnim programom zahvalili za njegov izjemen dosežek ter mu zaželeli še veliko uspeha na njegovi nadaljnji športni poti.

Beri naprej

Aljoša Skok državni prvak

Aljoša Skok, učenec 7.a razreda, je v sredo, 5.6.2013 na finalu državnega atletskega posamičnega prvenstva v Kopru v disciplini  60 m mlajši dečki, osvojil naslov DRŽAVNEGA PRVAKA.

Aljoša je tekel v 3. predtekmovalni skupini, že takoj na začetku odlično startal in zmagal z odličnim rezultatom 7,60 sek. Če ne bi bilo premočnega vetra v hrbet (+2,1), bi zrušil kar 14 let star državni rekord osnovnošolskih atletskih tekmovanj Martina Potočnika  (7,74). Še dovoljena hitrost vetra za priznanje rekorda je namreč +2,0 m/s . Ob 14.30 uri je nastopil v velikem finalu in suvereno osvojil 1. mesto v Sloveniji. Tekel je 7,64 sek. in navdušil vse navzoče.